Zpět
 Kdo jsme?

Splnili jsme podmínky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro získání certifikátu, osvědčení vedoucích dětských táborů. Úspěšně absolvovaným metodickým kurzem přispíváme k našemu odbornému růstu.


Hlavní vedoucí:

Dana Paroulková (staniční sestra JIP Ústavu péče o matku a dítě, Praha)
Soptík

Na tábory jezdím více jak 30 let, protože ráda rozdávám dětem lásku. V současnosti se snažím především co nejlépe zajistit organizaci táborů a podílím se taky na přípravě programu. Miluji přírodu a detektivky v každé formě... Doma mám dvě hodné děti :o).

Zástupce hlavní vedoucí:

Mgr. Zdeněk Paroulek (PR Českého veslařského svazu, Praha)
Vlk

Mezi táborníky patřím už více jak čtvrtstoletí, sestavil jsem docela dost celotáborovek a nyní rád s jejich přípravou poradím :-). Potěší mě nefalšovaná radost v dětských očích a dobré srdce všech lidí kolem. Mám rád pěší i cyklistické výlety, zajímám se o historii, sport, politiku či dobré filmy...

Programoví vedoucí:

Dominik David (maturant technického lycea, Praha)
Kačer

Intenzivně sportuji, odmala hraji závodně hokej. Vedle toho se věnuji i studiu cizích jazyků a zajímám se o přírodní vědy. Rád se podílím na vymýšlení různých táborových her, ale ještě radši je následně hraji.

Anna Karlíková (studentka Pedagogické fakulty UK, Praha)
Anče

Na tábory jezdím už od malička a stálo mě to hodně přešlapů, než jsem našla tento, na který nadšeně jezdím už více než deset let. Práce s dětmi mě nadchla, což je asi hlavní důvod, proč právě studuji padagogiku. Svůj volný čas trávím nejraději v kruhu přátel, hraním deskových her nebo hudbou.

Mgr. Nikol Soukupová (učitelka na základní škole, Praha)
Myška

Jako vedoucí jezdím na tento tábor již více než 10 let. A předtím jsem několik let jezdila jako dítě. Tábor je pro mne srdeční záležitostí a záleží mi na tom, aby i další děti prožily nádherné prázdniny plné zábavy a dobrodružství. Práce s dětmi mne baví natolik, že jsem se jí začala věnovat profesionálně. Kromě toho ráda trávím čas v přírodě, maluji, čtu knihy a věnuji se své fence Maye.

Zdravotníci:

MDDr. Petra Skřítecká (zubní lékařka, Praha)
Skřítek

Časům, kdy jsem byla malým táborníkem, už odzvonilo. Chybí mi natolik, že jsem se nyní rozhodla stát součástí tábora a dohlížet na zdraví všech táborových dětí – včetně jejich správně vyčištěných zoubků :-) Když mám volnou chvíli, nejradši si zasportuji.

Pavel Obdržálek (student Univerzity Karlovy, Praha)
Pavlík

Na Univerzitě Karlově studuji dvě fakulty - matematicko-fyzikální a pedagogickou. Zabývám se softwarovým a datovým inženýrstvím, stejně jako informačními technologiemi a matematikou se zaměřením na vzdělávání. Na tábory již několik let jezdím jako vedoucí, získal jsem odbornou způsobilost i jako zdravotník.

Vedoucí a praktikanti:

Jitka Brandejsová (studentka VŠCHT, Psáry)
Želvík

Mezi mé záliby patří chemie, čtení a občas i nějaký sport. Nejlépe se cítím v dobré společnosti s fajn lidmi, a právě proto jezdím na tábor. Práce s dětmi mě moc baví, ráda s nimi hraji různé hry. Tábor pro mě znamená nejhezčích 14 dní prázdnin.

Jan Minát (golf and production manager, Brno)
Harry

Studuji regionální rozvoj. Na tomto táboře jsem strávil mnoho úžasných dní. Když se mi naskytla možnost jezdit na něj dále jako praktikant a následně jako vedoucí, neváhal jsem ani vteřinu. Mám rád legraci a skvělou partu vedoucích, kteří s Táborem bez hranic pravidelně jezdí. Dále mě baví sport všeho druhu, práce s dětmi a vymýšlení táborových her.

Tereza Nováková (maturantka gymnázia, Proboštov)
Alonso

Mám ráda knihy a stejně jako děti ráda uniknu do vlastního světa. Přesně takový „útěk“ nabízí náš tábor, proto se na něj ráda vracím. Vedle knih upřednostňuji věci spojené s výtvarkou a fajn lidi kolem, se kterými není nuda.

Ladislav Tichý (umím vše :o), Praha)
Pampeliška

Mám rád fotografování, tvorbu grafiky, auta a sport – zejména asi veslování, ve kterém mám i nějakou tu placku z mistrovství ČR :o). Jinak se nebráním všelijakému pohybu v přírodě i v práci. Ve volném čase se snažím studovat :o).

Markéta Lhoťanová (studentka Pedagogické fakulty UK, Praha)
Markét

Odmalička tančím ve folklorním souboru, ve kterém se mimo vlastních tréninků věnuji i výuce tance a často jezdím na soustředění mladších skupin jako asistentka. K tomuto táboru jsem se dostala přes přátele a na další práci s dětmi se už moc těším.

Petr Vykoukal (student Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Praha)
Viking

Mým koníčkem je sochařina a výtvarno obecně. Jsem absolventem ZUŠ ve hře na klasickou kytaru. Baví mě jakýkoliv sport, snad jen kromě běhání a kulečníku :o) Absolvoval jsem vojenský výcvik týkající se první pomoci v nouzových podmínkách, střelby nebo slaňování.

Mgr. Radka Bašková (sales assistant, Londýn)
Dadú

Na tábory jezdím už od první třídy, a z obou pohledů na ně (dítě i vedoucí) jsem je vždy považovala za úžasné trávení prázdnin. Baví mě to na nich, mám moc ráda děti. Věnuji se józe a občas i nějakému dynamičtějšímu sportu :o).

Mgr. Michal Mráz (profesionální voják Armády ČR, Pardubice)
Clyde

Po čase jsem se rád vrátil do party vedoucích na tomto táboře. Mezitím jsem vystudoval speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. K mým zálibám patří jízda na kole, lyžování, vysokohorská turistika (mám rád Norsko...), seskoky padákem, in-line, běh, plavání, hokej, fotbal nebo střelba.

Ing. Tereza Paroulková (stavební inženýrka, Praha)
Pája

Na tábory jezdím od dvou let, dlouho jako vedoucí. Mezi mé záliby patří kreslení, pole dance, power jóga a vůbec sport. Po volejbalu jsem se ve VK Blesk začala věnovat veslování, mám sadu medailí z mistrovství ČR i prvenství ve finále Českého poháru.

Jan Pobříslo (policista, Kladno)
Junior

Mezi mé záliby patří jízda na motorce a na kole, pes a mnoho dalšího. Na tenhle tábor jezdím už od dětství, byl vždy jedním z mých nejlepších zážitků v roce. A udělám vše pro to, aby i dnešní děti měly tak skvělé táborové zážitky, jako jsem měl já.

Helena Smolová (studentka Přírodovědecké fakulty UK, Jílové u Děčína)
Smolíček

Mezi mé záliby patří přírodní vědy, hudba, čtení knih, pečení dortů a sporty, jako je veslování, plavání a jízda na kole. I po ukončení závodního veslování jsem zůstala ve VK Slavia Děčín, kde učím veslovat začátečníky.

Bc. Radek Tomšů (absolvent informatiky na ČVUT, Praha)
Dráček

Devět let jsem hrál fotbal a chodil na housle, sport i hudba mě pořád baví. Doma se mnou žije i pár menších stvoření v čele s německo-belgickým ovčákem. Je to s nimi fajn. A abyste o mně věděli ještě víc – nerad se fotím.... :o).

Kristina Šístková (studentka 1. lékařské fakulty UK, Praha)
Kiki

Pěknou řádku let se věnuji tanci, tančím orientální tance, stepuji, mám ráda sport, legrandu, zvířátka (doma mám yorkshirku) a také hudbu. Na práci s dětmi se vždy moc těším.

Bc. Jakub Paroulek (student Fakulty elektrotechnické ČVUT, Praha)
Kéča

Při táborových přípravách pomáhám od dětství. Když mi to sport dovolí, rád jedu jako vedoucí. Jsem vícenásobný mistr ČR (nyní závodím za Duklu Praha) i finalista mistrovství světa ve veslování. Dalšími mými koníčky jsou fotografování, film a televize. Doma mě vítá milovaný pejsek Artur.

Kateřina Urbancová (operátorka ve výrobě, Přelouč)
Kačaba

Na tento tábor jezdím od osmi let. Vždycky pro mě byl nejhezčí částí prázdnin a léta. Mezi mé záliby patří čtení a vaření – zbožňuji s tím spojený únik od reality :o) Ve volném čase pak ráda chodím na procházky s naším psem.

Ondřej Hudák (učitel odborného výcviku, Praha)
Hudy

Závodně jsem vesloval, ale mám rád i jakýkoliv jiný sport. V současnosti si navíc doplňuji vzdělání na ČVUT. Také hraji několik let na lesní roh. Jsem pro každou srandu s fajn kolektivem – možná jsem někdy až moc akční:-) Na tábory jezdím od tří let a vždy jsem se na nich dobře bavil. S dobrou náladou jde všechno líp!

Markéta Vaňková (maturantka gymnázia, Praha)
Maki

Od malička se věnuji tanci, který je mou velkou zálibou. Budoucnost si spojuji s humanitními obory a studiem jazyků. Miluji léto, ke kterému neodmyslitelně patří i náš letní tábor s tak skvělými lidmi! Snažím se řídit hesly, že s úsměvem jde všechno líp a že by si člověk měl každý den užívat.

Radek Mika (obchodní zástupce, Praha)
Míca

Jsem vedoucím pobočky – prodejny lodí. Závodně se věnuji jachtingu (jsem vícenásobný medailista z mistrovství ČR). Vzhledem k nedostatku času jsem nyní už spíš konzultant. Rád připravuji vizuální efekty a bavím děti.

JUDr. Richard Klenovský (právník, Praha)
Jumbo

Vystudoval jsem práva na UK v Praze. Můžete mě potkat na fotbalovém stadionu Sparty, v posilovně, na volejbale a vlastně všude tam, kde je legrace. Rád pracuji s dětmi, nepohrdnu dobrou knížkou. Nemám rád namistrované frajírky, ty, co dělají mnoho povyku pro nic, hlupáky a některé druhy zeleniny :o).

Aneta Jagschová (studentka gymnázia, Rozkoš)
Nýna

Jsem optimistický a hravý člověk, který se do všeho vrhá s úsměvem. Od malička ráda tancuji, mým zájmem byla i atletika, ráda sáhnu po dobré knížce. Tábor pro mě od útlého věku byl neodmyslitelnou částí prázdnin. Dětem chci proměnit těch pár dní strávených na táboře v pohádku plnou her a radosti.

Petr Černý (maturant obchodní akademie, Praha)
Biolog

Rád poslouchám hudbu. Zajímám se o fitness výživu a doplňky stravy. Hodně času trávím ve fitnessu, v budoucnu chci dělat trenéra a taky zkusit nějakou soutěž. Jako dítě mě tábor bavil - všechny hry, programy, kamarádi a spousta dalších věcí. Chtěl bych přispět k tomu, aby se děti bavily na táboře stejně dobře jako já.

Monika Čapková (maturantka obchodní akademie, Praha)
Šmoulinka

Už delší dobu se věnuji výrobě různých náhrdelníků, náramků a podobných věcí z korálků nebo provázků. Také mě baví různé sporty, asi nejvíc beach volleyball. Ve volném čase ráda fotím. Mám ráda děti, a proto jezdím na tento tábor, kde si s nimi i s vedoucími užívám spoustu zábavy.

Ondřej Háza (maturant gymnázia, Praha)
Elvis

Žiju hudbou a sportem. Sportu se věnuji od svých 8 let a závodně hraji házenou za Duklu Praha. Jsem hudebně založený - hraji na kytaru a klavír, trochu na ukulele, mandolínu, bicí a basu. Jsem pro každou legraci a švandu, ale jen do určité míry. Hodně mě baví i práce s dětmi a rád v ní budu dál pokračovat.

Eva-Marie Polášková (studentka gymnázia, Průhonice)
Polly

Tento tábor je pro mě srdeční záležitost. Strávila jsem zde jedny z nejkrásnějších chvil mého dětství a poznala skvělé lidi. Jsem ráda, že se nyní mohu podílet na jeho přípravě. Mezi mé zájmy patří sport všeho druhu, kresba a hudba. Nejraději ze všeho však ležím v posteli s knížkou a poslouchám bubnování deště.

Vít Arbeit (maturant střední elektrotechnické školy, Olomouc)
Arbi

Pro další život je důležité, jak a v čem děti vyrůstají, proto chci dál jezdit na tento úžasný tábor, abych na něm mohl rozdávat radost. Mezi mé koníčky patří box a dlouhé túry. Volný čas rád trávím ve společnosti dobré knížky, ale většinou se stejně učím :o).

Terezie Skotnická (studentka Bezpečnostně právní akademie, Herink)
Skotty

Miluji sport všeho druhu. Kolektivní hry, cvičení, běhání, jízdu na kole, karate, judo... je toho moc. Na tento tábor jezdím už od malinka a vždy si ho nejvíc užiju. Moc ráda trávím čas se skvělou partou vedoucích a hlavně partou dětí, se kterými si ráda hraji a vymýšlím pro ně ty nejlepší hry.

Martin Kříž (podnikatel v autodopravě, Svárov)
Ringo

Poprvé jsem na tenhle tábor jel jako malý kluk někdy na začátku století :o). Nyní už pomáhám při jeho průběhu. Mám rád přírodu, rybaření, motory i střelbu, a všechny tyto koníčky můžu na táboře ideálně spojït. Věřím, že táborníkům dokážu připravit program, který je zaujme.

Sofie Bujdáková (středoškolská studentka analýzy potravin, Nepomuk)
Nikita

Léto bez tohoto tábora? To si nedokážu představit. Je pro mě důležitou a nejlépe strávenou částí prázdnin. Jsem veselý člověk, který má rád zábavu každého druhu. Také jsem prý občas vtipná. Ráda vymýšlím různé způsoby, jak se zabavit. Jsem zkrátka pro každou srandu :). Mezi mé záliby patří zpěv a střelba. Ráda si též zahraji florbal. Také mě baví chemie, které se snažím co nejvíce věnovat.

Jakub Keraghel (barman, číšník, kuchař, Praha)
Zizu

Na Tábor bez hranic jsem jel poprvé v pěti letech se staršími sourozenci. A mladší sourozenci na něj jezdí jako děti ještě dnes. Mým koníčkem je sbíraní pamětních mincí, nejoblíbenějšími sporty jsou fotbal, házená, vybíjená, plavání. Rád běhám, rád vařím a připravuji rozmanité koktejly. Na táboře mě nově najdete většinou v kuchyni.

Jana Trnobranská, DiS. (redaktorka, publicistka, Kladno)
Trnka

Mám ráda douhé procházky v přírodě, hlavně horskou turistiku, kdy se po zdolání nějaké hory můžu kochat krajinou. Fotím, píšu, zajímám se také o šamanismus. Tři roky jsem působila jako au-pair v Anglii a v Belgii.

Matěj Volenec (maturant střední školy automobilní a informatiky, Praha)
Méďa

Studuji obor autotronik. Tento tábor vyplnil celá moje pubertální léta a musím říci, že to vždycky byla ta nejlepší část prázdnin. Učil jsme se hrát na kytaru a nějaké ty písničky zvládnu. Také jsem hrál florbal, takže i ke sportům mám pozitivní vztah.

Daniela Pěničková (studentka střední chemické školy, Praha)
Pepsina

Od malička ráda sportuji, mojí největší zálibou je horolezení. Protože mě vždy bavily různé pokusy, začala jsem studovat chemii. Celý život mě provází smích a ráda se směji i s dětmi. Na táboře potkám staré i nové kamarády, zasportuji si, své znalosti vždy obohatím něčím novým, ale hlavně zažiji hodně srandy.

Šimon Štrop (student střední školy ekonomicko-dopravní, Praha)
Šíša

Já jsem na tento tábor jel úplně poprvé, když jsem byl ještě malý. Představuje pro mě vlastně celé mé dětství. Baví mě tábor i vše, co se sportu týče. Profesionálně hraji beach volleyball za SK Hamr, reprezentace mi bohužel zatím nevyšla. Rád fotím a pracuji s dětmi.

Karolína Kováčová (studentka veřejnosprávní činnosti a psychologie, Praha)
Pajda

Před pár lety mi kamarádka vyprávěla o úžasných zážitcích z tohoto tábora, jela jsem taky a od té doby si prázdniny bez táborových dní nedokážu představit. Ráda sportuji, baví mě beach volleyball a pár let jsem závodně tancovala latinskoamerické tance. Práce s dětmi mě moc baví.

Daniel Karlík (maturant gymnázia, Praha)
Golfík

Možná jste podle přezdívky odhadli, že hraji golf :o). Vůbec rád sportuji, čtu fantasy knížky anebo trávím čas na počítači. Nemám rád učení do školy, čekání a nudu. Jsem trochu tišší a klidnější typ. S Táborem bez hranic jezdím už odmala a jsem za to rád, protože je to vždycky zábava.

Hana Protivová (studentka přírodovědného gymnázia, Černošice)
Honey

Už jako malá jsem jezdila na spousty táborů, do přírody. Výplní mého volného času je především sport, a to hlavně volejbal, který hraji závodně za tým SAVO. Moc rada kreslím, zpívám a tancuji si pro zábavu. Mojí předností je spíše manuální práce než vědomostní hry. Čas od času také něco fotím. V hloubi duše jsem velká romantička.

Jaroslav Marhul (student střední průmyslové školy strojní, Praha)
Šumák

Mezi mé koníčky patří hraní na kytaru a veškeré sporty. Na tábory jezdím už od malička, ale tenhle se mi zalíbil nejvíce. Jsem společenský, hravý, kreativní, snad i trochu zábavný. Rád vymýšlím hry pro děti a ještě raději si je s nimi zahraju.

Alžběta Bendíková (studentka gymnázia, Praha)
Sissi

Největší část mého života tvoří sport. Přes 10 let se věnuji sportovní gymnastice, díky které jsem se dostala k práci s dětmi. Pravidelně tak trénuji nejen sebe, ale i nespočet dětí (a občas také dospěláků). Své zkušenosti chci předat i dětem z tábora. Nejen si s nimi zahrát hry a užít si legraci, ale navíc jim ukázat krásu sportu a to, jak se dá pohyb použít téměř proti všem bolístkám :).

Gabriela Zýtová (studentka obchodní akademie, Praha)
Žužu

Tento tábor je mojí srdeční záležitostí už odmala. Dříve jsem se věnovala i pozemnímu hokeji a tanci. Z tábora jsem si vždy odnesla spoustu hezkých vzpomínek a budu se snažit, aby si děti odnesly z tábora to samé. Doufám, že je to se mnou bude tak moc bavit, jako mě to baví s nimi.

Webmaster: Radek Tomšů | Grafický návrh: Petr Vykoukal | Texty: Zdeněk Paroulek