Zpět
 Kdo jsme?

Splnili jsme podmínky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro získání certifikátu, osvědčení vedoucích dětských táborů. Úspěšně absolvovaným metodickým kurzem přispíváme k našemu odbornému růstu.


Hlavní vedoucí:

Dana Paroulková (staniční sestra JIP Ústavu péče o matku a dítě, Praha)
Soptík

Na tábory jezdím více jak 30 let, protože ráda rozdávám dětem lásku. V současnosti se snažím především co nejlépe zajistit organizaci táborů a podílím se taky na přípravě programu. Miluji přírodu a detektivky v každé formě... Doma mám dvě hodné děti :o).

Zástupce hlavní vedoucí:

Mgr. Zdeněk Paroulek (provozovatel RS BABOČKA, Chřibská)
Vlk

Mezi táborníky patřím už více jak čtvrtstoletí, sestavil jsem docela dost celotáborovek a nyní rád s jejich přípravou poradím :-). Potěší mě nefalšovaná radost v dětských očích a dobré srdce všech lidí kolem. Mám rád pěší i cyklistické výlety, zajímám se o historii, sport, politiku či dobré filmy...

Programové vedoucí:

Tereza Nováková (studentka UWE, Bristol)
Alonso

Mám ráda knihy a stejně jako děti ráda uniknu do vlastního světa. Přesně takový „útěk“ nabízí náš tábor, proto se na něj ráda vracím. Vedle knih upřednostňuji věci spojené s výtvarkou a fajn lidi kolem, se kterými není nuda.

Anna Karlíková (studentka Pedagogické fakulty UK, Praha)
Anče

Na tábory jezdím už od malička a stálo mě to hodně přešlapů, než jsem našla tento, na který nadšeně jezdím už více než deset let. Práce s dětmi mě nadchla, což je asi hlavní důvod, proč právě studuji padagogiku. Svůj volný čas trávím nejraději v kruhu přátel, hraním deskových her nebo hudbou.

Mgr. Nikol Soukupová (učitelka na základní škole, Praha)
Myška

Jako vedoucí jezdím na tento tábor již více než 10 let. A předtím jsem několik let jezdila jako dítě. Tábor je pro mne srdeční záležitostí a záleží mi na tom, aby i další děti prožily nádherné prázdniny plné zábavy a dobrodružství. Práce s dětmi mne baví natolik, že jsem se jí začala věnovat profesionálně. Kromě toho ráda trávím čas v přírodě, maluji, čtu knihy a věnuji se své fence Maye.

Zdravotníci:

Helena Janderová (zdravotní sestra, Chřibská)
Helenka

Když jsem se seznámila s Vlkem a Soptíkem, velice se mi líbilo nadšení, se kterým pořádají tábory. Jako malá jsem i já bývala táborníkem, později praktikantem, a tak jsem se rozhodla připojit k jejich týmu. Mám ráda přírodu, zvířata, dobrou knihu, film, dobré jídlo a prima partu.

Pavel Obdržálek (student Univerzity Karlovy, Praha)
Pavlík

Na Univerzitě Karlově studuji dvě fakulty - matematicko-fyzikální a pedagogickou. Zabývám se softwarovým a datovým inženýrstvím, stejně jako informačními technologiemi a matematikou se zaměřením na vzdělávání. Na tábory již několik let jezdím jako vedoucí, získal jsem odbornou způsobilost i jako zdravotník.

Vedoucí a praktikanti:

Markéta Vaňková (studentka andragogiky a sociologie na UP v Olomouci, Praha)
Maki

Jsem člověk, který se řídí heslem „radovat se z maličkostí“, a tak mám téměř neustále úsměv na tváři. Miluji přírodu, děti a lidi, kteří se nebojí legrace, což také vysvětluje, proč nepřestávám být věrným táborníkem. Ráda se věnuji cizím jazykům a společenským vědám, které tvoří nedílnou součást mého studia. Mezi mé záliby pak dále patří tanec, fotografování či cestování.

Dominik David (student 2. lékařské fakulty UK, Praha)
Kačer

Intenzivně sportuji, odmala hraji závodně hokej. Vedle toho se věnuji i studiu cizích jazyků a zajímám se o přírodní vědy. Rád se podílím na vymýšlení různých táborových her, ale ještě radši je následně hraji.

Markéta Lhoťanová (studentka Pedagogické fakulty UK, Praha)
Falka

Odmalička tančím ve folklorním souboru, ve kterém se mimo vlastních tréninků věnuji i výuce tance a často jezdím na soustředění mladších skupin jako asistentka. K tomuto táboru jsem se dostala přes přátele a na další práci s dětmi se už moc těším.

Jan Minát (golf and production manager, Brno)
Harry

Studuji regionální rozvoj. Na tomto táboře jsem strávil mnoho úžasných dní. Když se mi naskytla možnost jezdit na něj dále jako praktikant a následně jako vedoucí, neváhal jsem ani vteřinu. Mám rád legraci a skvělou partu vedoucích, kteří s Táborem bez hranic pravidelně jezdí. Dále mě baví sport všeho druhu, práce s dětmi a vymýšlení táborových her.

Jitka Brandejsová (studentka VŠCHT, Psáry)
Želvík

Mezi mé záliby patří chemie, čtení a občas i nějaký sport. Nejlépe se cítím v dobré společnosti s fajn lidmi, a právě proto jezdím na tábor. Práce s dětmi mě moc baví, ráda s nimi hraji různé hry. Tábor pro mě znamená nejhezčích 14 dní prázdnin.

BcA. Petr Vykoukal (student Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Praha)
Viking

Mým koníčkem je sochařina a výtvarno obecně. Jsem absolventem ZUŠ ve hře na klasickou kytaru. Baví mě jakýkoliv sport, snad jen kromě běhání a kulečníku :o) Absolvoval jsem vojenský výcvik týkající se první pomoci v nouzových podmínkách, střelby nebo slaňování.

Jana Nová (studentka průvodcovství na Vysoké škole obchodní, Mělník)
Veverka

Vymýšlení her a spolupráce s vedoucími i s dětmi, to je to, co mě na táborech baví a tady to funguje suprově. Volný čas ráda trávím s dobrou knížkou, také ráda peču a společnost mi doma dělá morčák Alvin. Tábor a jahody se šlehačkou :o) jsou neodmyslitelnou součástí mého léta a vždy se těším na nové zážitky.

Tomáš Buday (výrobní technik, Praha)
Tom

Za spoustu let, co na Tábor bez hranic jezdím, jsem díky vedoucím, dětem a dalším kamaradům zažil spousty legrace, napětí a získal skvělé zkušenosti do života, které mi pomáhaly a já je rád předám. Rád poslouchám hudbu, hraju na bicí, opékam buřty a nemám rád olivy s peckou :o).

Mgr. Radka Bašková (sales assistant, Londýn)
Dadú

Na tábory jezdím už od první třídy, a z obou pohledů na ně (dítě i vedoucí) jsem je vždy považovala za úžasné trávení prázdnin. Baví mě to na nich, mám moc ráda děti. Věnuji se józe a občas i nějakému dynamičtějšímu sportu :o).

Bc. Radek Tomšů (absolvent informatiky na ČVUT, Praha)
Dráček

Devět let jsem hrál fotbal a chodil na housle, sport i hudba mě pořád baví. Doma se mnou žije i pár menších stvoření v čele s německo-belgickým ovčákem. Je to s nimi fajn. A abyste o mně věděli ještě víc – nerad se fotím.... :o).

Ing. Tereza Andrlová (stavební inženýrka, Mělník)
Pája

Na tábory jezdím od dvou let, dlouho jako vedoucí. Mezi mé záliby patří kreslení, power jóga a vůbec sport. Po volejbalu jsem se začala věnovat veslování, mám sadu medailí z mistrovství ČR i prvenství ve finále Českého poháru.

Ladislav Tichý (umím vše :o), Praha)
Pampeliška

Mám rád fotografování, tvorbu grafiky, auta a sport nebo veslování, ve kterém mám i nějakou tu placku z mistrovství ČR. Jinak se nebráním všelijakému pohybu v přírodě i v práci. Ve volném čase se snažím studovat :-).

Helena Smolová (studentka Přírodovědecké fakulty UK, Jílové u Děčína)
Smolíček

Mezi mé záliby patří přírodní vědy, hudba, čtení knih, pečení dortů a sporty, jako je veslování, plavání a jízda na kole. I po ukončení závodního veslování jsem zůstala ve VK Slavia Děčín, kde učím veslovat začátečníky.

Ing. Jakub Paroulek (sportovní instruktor ASC Dukla, Praha)
Kéča

Při táborových přípravách pomáhám od dětství. Když mi to sport dovolí, rád jedu jako vedoucí. Po dokončení studia na Fakultě elektrotechnické ČVUT se dál vrcholově věnuji veslování. Jsem vícenásobný mistr ČR, vítěz Primátorek i finalista mistrovství světa. Dalšími mými koníčky jsou fotografování, film a televize. Doma mě vítá milovaný pejsek Artur.

Kateřina Urbancová (operátorka ve výrobě, Přelouč)
Kačaba

Na tento tábor jezdím od osmi let. Vždycky pro mě byl nejhezčí částí prázdnin a léta. Mezi mé záliby patří čtení a vaření – zbožňuji s tím spojený únik od reality :o) Ve volném čase pak ráda chodím na procházky s naším psem.

Ondřej Hudák (učitel odborného výcviku, Praha)
Hudy

Závodně jsem vesloval, ale mám rád i jakýkoliv jiný sport. V současnosti si navíc doplňuji vzdělání na ČVUT. Také hraji několik let na lesní roh. Jsem pro každou srandu s fajn kolektivem – možná jsem někdy až moc akční :-) Na tábory jezdím od tří let a vždy jsem se na nich dobře bavil. S dobrou náladou jde všechno líp!

Kristina Šístková (lektorka, Praha)
Kiki

Pěknou řádku let se věnuji tanci, tančím orientální tance, stepuji, mám ráda sport, legrandu, zvířátka (doma mám yorkshirku) a také hudbu. Na práci s dětmi se vždy moc těším.

Radek Mika (obchodní zástupce, Praha)
Míca

Jsem vedoucím pobočky – prodejny lodí. Závodně se věnuji jachtingu (jsem vícenásobný medailista z mistrovství ČR). Vzhledem k nedostatku času jsem nyní už spíš konzultant. Rád připravuji vizuální efekty a bavím děti.

JUDr. Richard Klenovský (právník, Praha)
Jumbo

Vystudoval jsem práva na UK v Praze. Můžete mě potkat na fotbalovém stadionu Sparty, v posilovně, na volejbale a vlastně všude tam, kde je legrace. Rád pracuji s dětmi, nepohrdnu dobrou knížkou. Nemám rád namistrované frajírky, ty, co dělají mnoho povyku pro nic, hlupáky a některé druhy zeleniny :o).

Aneta Jagschová (maturantka gymnázia, Rozkoš)
Nýna

Jsem optimistický a hravý člověk, který se do všeho vrhá s úsměvem. Od malička ráda tancuji, mým zájmem byla i atletika, ráda sáhnu po dobré knížce. Tábor pro mě od útlého věku byl neodmyslitelnou částí prázdnin. Dětem chci proměnit těch pár dní strávených na táboře v pohádku plnou her a radosti.

Šimon Štrop (student střední školy ekonomicko-dopravní, Praha)
Šíša

Já jsem na tento tábor jel úplně poprvé, když jsem byl ještě malý. Představuje pro mě vlastně celé mé dětství. Baví mě tábor i vše, co se sportu týče. Závodně jsem hrál beach volleyball, reprezentace mi bohužel nevyšla :). Rád fotím a pracuji s dětmi.

Monika Čapková (studentka Vysoké školy hotelové, Praha)
Šmoulinka

Už delší dobu se věnuji výrobě různých náhrdelníků, náramků a podobných věcí z korálků nebo provázků. Také mě baví různé sporty, asi nejvíc beach volleyball. Ve volném čase ráda fotím. Mám ráda děti, a proto jezdím na tento tábor, kde si s nimi i s vedoucími užívám spoustu zábavy.

Ondřej Háza (student FTVS UK, Praha)
Elvis

Žiju hudbou a sportem. Sportu se věnuji od svých 8 let a závodně hraji házenou za Duklu Praha. Jsem hudebně založený - hraji na kytaru a klavír, trochu na ukulele, mandolínu, bicí a basu. Jsem pro každou legraci a švandu, ale jen do určité míry. Hodně mě baví i práce s dětmi a rád v ní budu dál pokračovat.

Eva-Marie Polášková (studentka gymnázia, Průhonice)
Polly

Tento tábor je pro mě srdeční záležitost. Strávila jsem zde jedny z nejkrásnějších chvil mého dětství a poznala skvělé lidi. Jsem ráda, že se nyní mohu podílet na jeho přípravě. Mezi mé zájmy patří sport všeho druhu, kresba a hudba. Nejraději ze všeho však ležím v posteli s knížkou a poslouchám bubnování deště.

Vít Arbeit (student Fakulty elektrotechniky VUT Brno, Olomouc)
Arbi

Pro další život je důležité, jak a v čem děti vyrůstají, proto chci dál jezdit na tento úžasný tábor, abych na něm mohl rozdávat radost. Mezi mé koníčky patří box a dlouhé túry. Volný čas rád trávím ve společnosti dobré knížky, ale většinou se stejně učím :o).

Terezie Skotnická (studentka Bezpečnostně právní akademie, Herink)
Skotty

Miluji sport všeho druhu. Kolektivní hry, cvičení, běhání, jízdu na kole, karate, judo... je toho moc. Na tento tábor jezdím už od malinka a vždy si ho nejvíc užiju. Moc ráda trávím čas se skvělou partou vedoucích a hlavně partou dětí, se kterými si ráda hraji a vymýšlím pro ně ty nejlepší hry.

Matěj Volenec (maturant střední školy automobilní a informatiky, Praha)
Méďa

Studuji obor autotronik. Tento tábor vyplnil celá moje pubertální léta a musím říci, že to vždycky byla ta nejlepší část prázdnin. Učil jsme se hrát na kytaru a nějaké ty písničky zvládnu. Také jsem hrál florbal, takže i ke sportům mám pozitivní vztah.

Sofie Bujdáková (středoškolská studentka analýzy potravin, Nepomuk)
Nikita

Léto bez tohoto tábora? To si nedokážu představit. Je pro mě důležitou a nejlépe strávenou částí prázdnin. Jsem veselý člověk, který má rád zábavu každého druhu. Také jsem prý občas vtipná. Ráda vymýšlím různé způsoby, jak se zabavit. Jsem zkrátka pro každou srandu :). Mezi mé záliby patří zpěv a střelba. Ráda si též zahraji florbal. Také mě baví chemie, které se snažím co nejvíce věnovat.

Petr Černý (maturant obchodní akademie, Praha)
Biolog

Rád poslouchám hudbu. Zajímám se o fitness výživu a doplňky stravy. Hodně času trávím ve fitnessu, v budoucnu chci dělat trenéra a taky zkusit nějakou soutěž. Jako dítě mě tábor bavil - všechny hry, programy, kamarádi a spousta dalších věcí. Chtěl bych přispět k tomu, aby se děti bavily na táboře stejně dobře jako já.

Karolína Kováčová (studentka veřejnosprávní činnosti a psychologie, Praha)
Pajda

Před pár lety mi kamarádka vyprávěla o úžasných zážitcích z tohoto tábora, jela jsem taky a od té doby si prázdniny bez táborových dní nedokážu představit. Ráda sportuji, baví mě beach volleyball a pár let jsem závodně tancovala latinskoamerické tance. Práce s dětmi mě moc baví.

Lukáš Konvica (student gymnázia, Hřebeč)
Maršál

Tento tábor mi dal spoustu skvělých zážitků a kamarádů a rád bych mu to oplatil tím, že se budu podílet na vytváření zážitků pro ostatní. Rád sportuji, objevuji nová místa, fotím a v neposlední řadě také koukám na filmy nebo seriály.

Hana Protivová (studentka přírodovědného gymnázia, Černošice)
Honey

Už jako malá jsem jezdila na spousty táborů, do přírody. Výplní mého volného času je především sport, a to hlavně volejbal, který hraji závodně za tým SAVO. Moc rada kreslím, zpívám a tancuji si pro zábavu. Mojí předností je spíše manuální práce než vědomostní hry. Čas od času také něco fotím. V hloubi duše jsem velká romantička.

Ondřej Pipek (student gymnázia, Praha)
Pipin

Na tábor jsem jezdil několik let jako dítě, ale nyní mám tu možnost jezdit v roli praktikanta. Dříve jsem závodně vesloval, bohužel to teď se školou a mými dalšími zálibami nemohu skloubit. Rád si poslechnu dobrou hudbu, přečtu knihu nebo prostě jen zajdu s kamarády ven.

Alžběta Bendíková (studentka gymnázia, Praha)
Sissi

Největší část mého života tvoří sport. Přes 10 let se věnuji sportovní gymnastice, díky které jsem se dostala k práci s dětmi. Pravidelně tak trénuji nejen sebe, ale i nespočet dětí (a občas také dospěláků). Své zkušenosti chci předat i dětem z tábora. Nejen si s nimi zahrát hry a užít si legraci, ale navíc jim ukázat krásu sportu a to, jak se dá pohyb použít téměř proti všem bolístkám :).

Matyáš Rak (maturant gymnázia, Kladno)
Donald

Už pár let jezdím na tento tábor a musím říci, že to pro mě vždy byla nejlepší část prázdnin. Jsem rád, že na něj mohu jezdit dál jako praktikant a budu se snažit, aby děti bavil stejně jako mě. Studuji v programátorské třídě. Rád sportuji, nejraději mám plavání. Mezi moje další oblíbené sporty patří lyžování a jízda na kole.

Gabriela Zýtová (studentka obchodní akademie, Praha)
Žužu

Tento tábor je mojí srdeční záležitostí už odmala. Dříve jsem se věnovala i pozemnímu hokeji a tanci. Z tábora jsem si vždy odnesla spoustu hezkých vzpomínek a budu se snažit, aby si děti odnesly z tábora to samé. Doufám, že je to se mnou bude tak moc bavit, jako mě to baví s nimi.

David Doležal (student informačních technologií, Praha)
Déčko

Na tábory jezdím už opravdu dlouho a rád. Vedle nich mezi mé zájmy patří cestování, veslování nebo třeba práce s počítačem. Myslím si, že největší odměnou za práci praktikanta je dětský smích a to, že děti připravený program baví. Věřím, že i se mnou je tábor bude bavit!

Marie Hladíková (studentka střední průmyslové školy, Praha)
Pamela

Ráda zpívám, kreslím a vařím. Přes deset let jsem hrála pozemní hokej. Práci s dětmi jsem si vyzkoušela na příměstském táboře s pozemním hokejem a moc mě to bavilo. Jsem starostlivá a chápavá. Jelikož na tento tábor jezdím už od malička, chtěla bych dalším dětem předat vše dobré, co mi dal.

Jan Mottl (student gymnázia, Sedlec)
Kecka

Ve svém volném čase se zajímám o počítače a hlavně telefony. Kromě toho mezi mé koníčky patří třeba hra na bicí, angličtina nebo programování, kterému se snažím maximálně věnovat. Na tábor jsem jezdil už jako dítě a každé léto jsem si to s kamarády pořádně užil :)

Martin Kříž (podnikatel v autodopravě, Svárov)
Ringo

Poprvé jsem na tenhle tábor jel jako malý kluk někdy na začátku století :o). Nyní už pomáhám při jeho průběhu. Mám rád přírodu, rybaření, motory i střelbu, a všechny tyto koníčky můžu na táboře ideálně spojït. Věřím, že táborníkům dokážu připravit program, který je zaujme.

Jakub Keraghel (barman, číšník, kuchař, Praha)
Zizu

Na Tábor bez hranic jsem jel poprvé v pěti letech se staršími sourozenci. A mladší sourozenci na něj jezdí jako děti ještě dnes. Mým koníčkem je sbíraní pamětních mincí, nejoblíbenějšími sporty jsou fotbal, házená, vybíjená, plavání. Rád běhám, rád vařím a připravuji rozmanité koktejly. Na táboře mě nyní najdete většinou v kuchyni.

Webmaster: Radek Tomšů | Grafický návrh: Petr Vykoukal | Texty: Zdeněk Paroulek