Zpět

Na pytlácké stezce se Shrekem

12. 11. 2022 – Po dvouleté covidové pauze jsme se konečně mohli vypravit na podzimní Dračí tábor se Shrekem. Shrek zná dobře svojí bažinu, ale neznal náš les a neznal Babočku. Nevěděl, koho všeho tam potká a co všechno zažije. Po tradiční hře Náhoda následovala plejáda dalších her, pro Shreka jsme stavěli příbytky i vozidla, ve kterých jsme si zazávodili. Zahráli jsme si také na Hlídání pohádkových bytostí. Jednoho večera nás překvapila navštěva opravdového kouzelníka, Milana Lysáka, žasli jsme nad jeho triky a báječně jsme se bavili. Samozřejmě jsme opět dlabali halloweenské dýně a vyráběli věnce z přírodnin. Ještě před karnevalem jsme zatleskali novým praktikantům, kteří si připravili taneční soutěž Tábor dance. Buřtíky při opékání na ohni vystřídaly marshmallows a po nich jablka v županu. Celotáborovku vyhrála bílá skvadra vedená Šnyclem a Elsou. Báječný průběh je patrný z naší fotogalerie.
obrazek
obrazek
Africké anomálie aneb co ani šamani netuší

14. 7. 2022 – Letní SMRKFEST 2022 jsme strávili v divoké Africe. Našim úkolem bylo posílit domorodné kmeny při prestižních soubojích i na dobrodružné cestě k tajuplnému pokladu. Hned první etapa celotáborovky nesla příznačný název Tanči, nebo budeš sežrán! Ve hře Útroby džungle a její nástrahy si táborníci museli zapamatovat co nejvíc nezvyklých předmětů. Jednotlivé etapy byly proloženy dalšími aktivitami včetně diskoték a táboráků. Zájemci o výlet do bazénu s tobogánem se vyřádili na začátku tábora, ke konci se uskutečnila výprava do lanového centra na Jedlové. Táborníci si na vlastní kůži také vyzkoušeli, jak se z dospívajících Masajů stanou válečníci. Další ročník táborové show Tvoje tvář má známý hlas odstaroval nesmrtelný hit Jožin z bažin i s Ivanem Mládkem a Ivo Pešákem. Po nahlédnutí do života astralopitéků jsme museli z jednotlivých slov poskládat tři tajemné náčelníkovy příběhy. Mezi tradiční vrcholy patřily olympiáda a kasino. Na závěr cestovatel Emil Holub a jeho manželka Růžena vyzvali skvadry, aby natočily filmové příspěvky na téma Strasti a slasti divoké Afriky. Nejvíce bodů v celotáborovce získala zelená skvadra vedená Želvíkem. Spoustu fotek opět naleznete ve fotogalerii.
obrazek
Léto s kovbojem aneb Poklad na indiánské stezce

15. 7. 2021 – Při celotáborovce SMRKFESTU 2021 jsme se seznámili s proslulými osobnostmi Divokého západu i se životem obyčejných kovbojů. Nechyběli mezi nimi ani Buffalo Bill nebo filmový Limonádový Joe, jehož slavný představitel Karel Fiala bydlel u nás v Chřibské. Občas jsme se potkali s indiány, kteří k Divokému západu také neodmyslitelně patří. A právě po jejich stezce jsme vyrazili na cestu za bájným pokladem. Vyzkoušeli jsme si pistolnické souboje i indiánské tance, dávali jsme dohromady šifrované zprávy, válčili jsme nebo jsme pátrali po uneseném dítěti. Během show Tvoje tvář má známý hlas nás pobavili vedoucí, při divadelním festivalu dostali šanci všichni táborníci. Po dešti jsme vyrazili aspoň na půldenní výlet. Většina z nás si později vychutnala bonusový výlet do varnsdorfského bazénu. Slavnostní úvod sportovní her obohatilo opékání buřtů. Přímo před Babočkou jsme při závodě Tour de Feminin fandili cyklistkám nejen z české reprezentace, ale i z týmů různých světových značek. Kamarádi z Activities4you program opět obohatili o lanové a jiné atraktivní aktivity. Celotáborovku vyhrála šedá skvarda šerifa Pipina. Fotky jsou ve fotogalerii.
obrazek
Pirátská putování za pokladem aneb vzhůru na Krakena!

20. 7. 2020 – Bájný tvor Kraken staletí shromažďoval bohatství z lodí, které potopil během jejich námořních výprav. Kde se jeskyně s poklady přesně nachází, dlouho nikdo nevěděl. Až nedávno ji za pomoci nejmodernějších přístrojů vypátral proslulý obchodník. Povolal na pomoc piráty a jako odměnu jim slíbil značný podíl z pokladu... Takový byl námět celotáborovky SMRKFESTU 2020. Pirátským kapitánům z řad našich vedoucích vypomohli členové skupiny Nostra Ex, kteří se předvedli v nejlepším turnajovém světle. Pak už nastala namáhavá pirátská práce. V jednotlivých etapách bylo nejdříve potřeba pořádně stmelit posádky a postavit skutečně nosné koráby, pak bylo dobré získat co nejvíce peněz při sázení na předpokládané favority v chrtích dostizích a co nejrychleji vyrazit na cestu za pokladem. Samozřejmě piráti si nenechají jen tak něco líbit, a tak se mezi nimi v jednu chvíli rozhořela skutečná válka, která skončila mírovým pirátským karnevalem. Během táborové olympiády za námi opět přijel jeden z nejslavnějších českých olympioniků Dominik Hašek. Mladší táborníci se zúčastnili projektu Rozhlédni se!, který děti učí zábavnou a interaktivní formou, jak se chovat v silničním provozu. Celotáborovka pokračovala návštěvou pevnosti Boyard, pátráním v podmořských příkopech a jeskyních i nebezpečným bojem se samotným Krakenem o jeho drahokamy. Zpestření přinesly zábavné táborové večery Partička, Tvoje tvář má známý hlas, Máme rádi Česko, stejně jako diskotéky, kasíno nebo pestré adrenalinové aktivity s Activities4you. Po napínavém souboji celotáborovku vyhrála žlutá skvadra vedená Tomem. Fotky z průběhu SMRKFESTU naleznete ve fotogalerii.
obrazek
obrazek
Tábory budou! Za jakých podmínek?

16. 5. 2020 – Letní táborové turnusy mohou proběhnout v plánovaných termínech a ve standardním počtu účastníků! Podmínkou účasti bude mj. potvrzení od lékaře z roku 2020 a prohlášení rodičů o bezinfekčnosti podepsané v den odjezdu. Důležité bude omezit kontakty účastníků tábora s okolím, včetně výletů do míst, kde se koncentruje větší množství jiných osob. „Zvýšený důraz klademe především na dodržování pravidel osobní a provozní hygieny všech účastníků. To znamená pravidelné mytí rukou za použití mýdla a jednorázových ručníků, používání dezinfekce, nošení roušek mimo areál tábora a volnou přírodu a dodržování preventivních pravidel při kašlání, kýchání a rýmě,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Rodiče proto prosíme, aby dětem připomněli pravidla osobní hygieny a vedle běžných hygienických potřeb jim přibalili i dvě roušky v igelitových sáčcích.
obrazek
K mimořádné situaci v zemi

17. 3. 2020 – Vážení přátelé našich táborů, samozřejmě nikdo v tuto chvíli nemůže předjímat další rozhodnutí vlády. My však rozhodně SMRKFEST 2020 nerušíme, připravujeme se na něj a pevně věříme, že se uskuteční. Dokonce si myslíme, že zájem o tuzemské prázdninové pobyty nakonec může být vzhledem k celosvětové situaci ještě vyšší než v předchozích letech. Všichni nyní prožíváme poměrně těžkou zkoušku, ale nechceme podléhat malomyslnosti, o to by byl návrat do běžného života těžší. Proto Vás prosíme o úhradu dohodnutých plateb, kterou bereme jako potvrzení Vašeho zájmu. V případě vládního rozhodnutí o zrušení dětských táborů se s Vámi dohodneme na vrácení peněz či jejich přesunutí na další připravované akce. Děkujeme za pochopení.
obrazek
Dračí tábor oživili Méďa Béďa a Bubu

10. 11. 2019 – Do autobusu na podzimní Dračí tábor s námi tentokrát nastoupili dva chlupatí lumpové z loutského lesa. Postupně jsme se seznámili s neuvěřitelnými příhodami Médi Bédi a jeho kamaráda Bubu a zároveň jsme se snažili před jejich tlapami ochránit co nejvíc piknikových košíků. Po startovní hře Náhoda jsme vyluštili tajný vzkaz medvědům, odchytli jsme zvířátka, za tmy jsme posbírali podpisy pohádkových postav, zahráli jsme si pexeso nebo jsme vydlabali halloweenské dýně a vyrobili svícny z přírodnin. Vedle toho jsme opět řádili s kachničkami v bazénu, svezli jsme se na tobogánu a zaplavali jsme si v divoké řece. Hodně jsme taky tancovali a na ohni jsme si opekli všelijaké dobrůtky. Na památku jsme si odvezli vlastnoručně vytvořené medvídky. Celotáborovku vyhrála modrá skvadra, kterou vedl Kosmo. Jak dobře jsme se bavili, je zřejmé i z naší fotogalerie.
obrazek
obrazek
Robinsoni na Babočce

5. 8. 2019 – Dobrodružný projekt pro teenegary zaštítila čerstvě vdaná finalistka TV reality show Robinsonův ostrov Martina Helis. Po zahájení došlo možná na to nejhorší. Táborníci si ještě mohli rychle odeslat poslední zprávu domů a pak už museli na týden odevzdat své mobily. Kdo bude na kmenových radách vyřazen a kdo se vrátí z chatek vykoupení do hry? Teenegaři si vyzkoušeli svoji sílu, vytrvalost, rychlost i schopnost komunikovat. Kmen Jedničky objevil nářadí potřebné k postavení přístřešku rychleji než kmen Pentagon. Ráno se někteří Robinsoni klepali zimou, ale další hry je zase rozehřály. Po sloučení do jednoho kmene táborníci absolvovali ještě třeba soutěž ve výdrži nebo noční stezku odvahy na hřbitov. Závěrečná kmenová rada zvolila vítězku – Lucku Čapkovou, která získala rodinnou vstupenku do akvaparku. Spoustu fotek najdete ve fotogalerii.
obrazek
Tajemná noc v muzeu aneb Co se skrývalo za dveřmi

14. 7. 2019 – Populární film Noc v muzeu nás inspiroval při tvorbě celotáborovky hlavního turnusu SMRKFESTU 2019. Taková noc může být pěkně divoká! Zvláště když noční hlídač nad tajemnou deskou usne a zpropadená opice otevře dveře do expozic plných obživlých exotů. Vstoupili jsme přímo mezi ně. Čekala nás třeba aztécká etapa s rituálem Velká stráž. Skvadry při tvorbě masek prokázaly opravdu velkou fantazii! Po tanci haka se táborníci vydali na lov novozélandské zvěře. Mezi tím jsme se střídali v jednotlivých kroužcích, novinkou byl třeba šachový kroužek nebo kroužek malování na obličej. Po rande naslepo mezi samurajem a gejšou se táborníci snažili získat co nejvíc informací o japonských územích. Radost nám udělala návštěva jednoho z nejlepších hokejových brankářů historie Dominika Haška. Nechal nám i potěžkat zlatou olympijskou medaili z Nagana, představil historickou hokejovou výstroj a samozřejmě rozdal podpisy. Faraónova manželka domluvila vybavení Džoserovy pyramidy a táborníci se pak snažili ovládnout co nejvíce pyramid. Televizní přenos ze zahájení odstaroval zimní olympiádu, jejíž součástí byly závody psích spřežení, biatlon, severská kombinace, slalom, krasobruslení, hokej nebo curling. Další etapy probíhaly v indické a keňské expozici. Děti předvedly, co dovedou, i v zábavném večeru Babočka má talent, a vedoucí vystoupili před „hvězdnou“ porotou soutěže Tvoje tvář má známý hlas. V závěrečné etapě jsme se ocitli v časové smyčce a skvadry musely plnit úkoly stále dokola. Vítězství v celotáborovce si odvezla fialová skvadra s Arbim. Devět stovek fotek objevíte ve fotogalerii.
obrazek
obrazek
Dračí tábor s krotiteli duchů

6. 11. 2018 – Halloween je čas duchů a všech strašidel. Na Dračím táboře u Slapské přehrady jsme pobyli s krotiteli duchů, kteří nám předvedli leccos ze svého umu. Hned první večer nás naučili vypečené hry s kruhem, míčem a mincí, po kterých se před námi odehrála jedna z pohádek z mechu a kapradí. Druhý den jsme vyráběli všelijaké podzimní výtvory a dávali dohromady příběhy s nimi spojené. Počasí nám příliš nepřálo, ale vedle různých her a trsání na karnevalu i diskotéce nás dokázalo zabavit také pečení těstových duchů, opékání buřtů a maršmelounů nebo dovádění v aquacentru. Poslední den se rozzářilo sluníčko – ideální pro opičí dráhu, pouštění draků a hru Bomba. Celotáborovku vyhrála žlutá skvadra, kterou vedl Štófi. Bavili jsme se opravdu skvěle, jak je vidět i v naší fotogalerii!
obrazek
obrazek
Alenku v říši divů vystřídali Artušovi rytíři

15. 8. 2018 - Letní dětský tábor SMRKFEST 2018 vyplnily dvě celotáborové hry. V první z nich jsme se vydali společně s Alenkou do kouzelné říše divů. Potkali jsme se zde s jejími přáteli – Kloboučníkem, kocourem Šklíbou, zajícem Březňákem, houseňákem Absolemem, psem Bayardem a spoustou dalších. Návštěvu ovšem překazila krutá Srdcová královna, která se pokoušela ovládnout celou říši Bílé královny. Na tomto turnusu nás navštívila naše někdejší dětská tábornice Martina Fialková, které jsme drželi palce až do finále v televizní reality show Robinsonův ostrov. Její vyprávění bylo hodně zajímavé! Ve druhé celotáborovce jsme si vychutnali magické prostředí hradu Kamelotu, přidali se do družiny rytířů a prožili s nimi mnohá dobrodružství. Pomáhali jsme někdy trochu zmatenému kouzelníkovi Merlinovi i hrdinnému králi Artušovi, na pomoc nám přijeli rytíři ze skvělé skupiny historického šermu Nostra Ex nebo místní hasiči z Chřibské. Táborový program v horkém létě vyplnily vodní bitvy, cachtání v bazénu, jízda po vodní skluzavce, ale také skákání na trampolíně, lanové aktivity, diskotéky, táboráky, rozmanité zájmové kroužky nebo zábava v táborovém kasínu. Přirozeně nechyběly ani celodenní výlety na zajímavá místa v okolí. Fotky z pobytu v rekreačním středisku BABOČKA na SMRKFESTU i na příměstském táboře Indiánské léto najdete ve fotogalerii.
obrazek
obrazek
Mikulášská trojice Vlk, Méďa a Pajda

14. 12. 2017 - Začátkem prosince se naši táboroví vedoucí znovu vydali po třídách mateřské školy v Šeberově a v Hrnčířích. Vlk jako Mikuláš poctivě probral s dětmi jejich hříšky a snažil se je přimět k tomu, aby se napravily. Ty hodné a šikovné samozřejmě pochválil. Méďa jako čert marně čekal na to, aby si nějakého rošťáka mohl odnést v pytli do pekla, andělská Pajda vyjukané děti utěšovala a rozdala jim spoustu dobrot. Nejkrásnější odměnou pro naši trojici bylo pár básniček a písniček, které si děti pro ni připravily.
obrazek
obrazek
Jak vycvičit draka

3. 11. 2017 - Na podzimní Dračí tábor s tématem JAK VYCVIČIT DRAKA, který byl inspirován příběhem Škyťáka s drakem Bezzubkou, jsme znovu vyrazili do střediska ke Slapské přehradě. Vedle výcviku draků jsme prožili všemožná další dobrodružství a zasmáli se při zábavných hrách. Zařádili jsme si v aquacentru a chuťové buňky jsme si vedle pokrmů z běžného jídelníčku uspokojili i opékáním všelijakých dobrůtek. Na maškarním halloweenu jsme předvedli vymazlené masky a rozjeli jsme to na diskotéce. V napínavé celotáborovce s náskokem zvítězila žlutá skvadra vedená Donaldem. Více uvidíte na fotkách, které najdete ve fotogalerii.
obrazek
obrazek
SMRKFEST 2017 se čtyřmi celotáborovkami

12. 8. 2017 - Celkem čtyři celotáborové hry uspořádali v rámci SMRKFESTU 2017 vedoucí pod hlavičkou občanského spolku Tábor bez hranic. Děti při nich mohly dokonale využít jak prostor samotného areálu rekreačního střediska BABOČKA, tak jeho romantického okolí. Na prvním turnusu pátraly děti s externími vedoucími po zbytcích bájné Atlantidy. Na druhém turnusu se s našimi vedoucími zúčastnily výcvikového táboru superhrdinů, kde byla nejúspěšnější zelená skvadra s Elvisem. Závěrečný turnus patřil Harry Potterovi a dalším obyvatelům Bradavic – ale nejenom jim. Spolu s Dílničkou ÁJA jsme totiž na něm navíc nabídli Bonusový klub Flintstounových, v němž děti vedle klasické celotáborovky čekala výtvarná dílnička. S chutí se do něj v rámci příměstského tábora zapojily i místní děti z Chřibské. V bradavické celotáborovce vyhrála skvarda koleje Drakořev s Polly, u Flintstounových skvadra vedená Kačabou. Filmečky z turnusu o superhrdinech můžete shlédnout na YouTube.
obrazek
Simpsonovi na Slapech mezi draky

19. 11. 2016 - Na Dračí tábor ke Slapské přehradě s námi odjela rodinka Simpsonových. Bart, Líza a Maggie se mezi ostatními dětmi docela ztratili a až na to, že Bart skončil v polepšovně, celý tábor proběhl v tradičním duchu. Propadli jsme různým hrám podzimní celotáborovky i večerním hrám pro zasmání, jedno dopoledne jsme věnovali návštěvě aquacentra, další čas opékání buřtíků, jablek nebo marshmallow, výrobě halloweenských dýní a draků připravených k létání (občas některý z nich i vzlétl). Samozřejmě nechyběl ani maškarní bál! A než jsme zamířili do hajan, sledovali jsme filmové osudy Simpsonových a dalších animovaných hrdinů. O praktikantství letos překvapivě projevily zájem jen dívky. Celotáborovku nakonec vyhrála skvadra paní Marge s Pajdou. Velký výběr fotek najdete ve fotogalerii.
obrazek
obrazek
Putovali jsme vesmírem, z planety na planetu

10. 8. 2016 - Dva turnusy letního dětského tábora SMRKFEST 2016 jsme strávili s celotáborovou hrou Vesmírné úlety aneb I planety se přitahují. Putování mezi jednotlivými planetami sluneční soustavy oživil pestrý doplňkový program. V nabídce nechyběla ani úžasná ohňová a laserová show, ukázka zásahu příslušníků Armády ČR a představení vojenské techniky, celodenní výlet na všechny strany, koupání v bazénu, lanové aktivity, projížďka na koních, paintball, práce s hlínou v keramické dílně, prezentace činnosti zásahových jednotek Policie ČR, skákání na trampolíně a další sportovní aktivity, diskotéky, táborák, různé zájmové kroužky nebo zábava v táborovém kasinu. Fotky z letošního pobytu v rekreačním středisku BABOČKA a ze dvou červencových výprav do vesmíru najdete ve fotogalerii.
obrazek
Táboroví vedoucí se školili, školili...

4. 4. 2016 - Další skupina našich táborníků úspěšně absolvovala odborný kurz pro oddílové a hlavní vedoucí, které uspořádala společnost Novach s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Kurz se skládal z nabitých přednášek i ze zábavné praktické výuky v týmech. Na závěr museli účastníci zvládnout náročný test. A protože správný táborový vedoucí je proškolený vedoucí, naše tábory budou jistě ještě zajímavější. Poznámka na závěr: někteří absolventi nemohli čekat až na večerní slavnostní předání certifikátů, takže chybí na druhé fotce :-)
obrazek
obrazek
Rozdělili jsme si jednotlivé planety

5. 2. 2016 - Při táborovém srazu jsme si ujasnili, na kterých planetách se během SMRKFESTU 2016 usídlí naši vedoucí. A co Michael Jackson? No uvidíme :-) Probrali jsme také postupně se obalující kostru celotáborovky a získali jsme jasnou představu o zařazení her do jednotlivých etap. Celotáborovku tradičně doplní celá spousta dalších věcí, připravujeme třeba i prezentaci činnosti zásahových jednotek Policie ČR. Méně zkušení vedoucí a praktikanti se dozvěděli o průběhu naplánovaného kurzu oddílových vedoucích. Rádi jsme ze srazu omluvili Milňase, kterému se před pár hodinami narodil syn Honzík. Jak je vidět, naše táborová rodina se utěšeně rozrůstá po všech stránkách :-)
obrazek
Mikuláš, čert, anděl = Vlk, Ringo, Nýna

8. 12. 2015 - Začátkem prosince naši táboroví vedoucí už tradičně chodí po třídách mateřské školy v Šeberově a v Hrnčířích. Vlk jako ctihodný Mikuláš se tentokrát snažil děti rozmluvit, aby samy zjistily, že nebude až takový problém se trochu polepšit, čert Ringo byl roztomile nešťastný z toho, že si žádného zlobivce nemůže odnést v pytli do pekla, anděl Nýna byla na caparty moc milá a rozdala jim spoustu dobrot. Děti na oplátku předvedly naší trojici pár básniček a písniček, které se naučily. Moc nás potěšilo poděkování od paní ředitelky Dagmar Řehákové: „Děkuji mnohokrát za úžasného Mikuláše ve Vašem podání. Letos jste byli opět lepší než loni a moc jste se všem líbili..." Také děkujeme!
obrazek
obrazek
Dračí tábor s medvědy vyhráli Chlupíci

5. 11. 2015 - Název letošního Dračího tábora zněl K PRINCEZNÁM SE NEČUCHÁ! Hlavními hrdiny byli dva plyšoví medvědi, kteří se jednoho dne potkali u Kolína: Velký medvěd a Malý medvěd ze známých animovaných pohádek. Na přání princezny vylovili rybu, která jim splnila přání a umožnila jim jet s námi na Dračák ke Slapské přehradě. Zahráli jsme si spolu spoustu her, které byly pěkně vypečené, ale rozhodně ne takovým způsobem, jak to znají medvědi. Opět jsme si zařádili v aquacentru, vypustili draky, opekli jsme si všelijaké dobrůtky i zavlnili jsme se do rytmu na maškarním halloweenu. Praktikanství i společný výskok si vyzkoušeli Šíša, Skotty, Pepsina a Eiffelovka. Celotáborovku vyhrála Eiffelovkova skvadra Chlupíci (na fotce chybí Gábi). Spoustu fotek si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
obrazek
obrazek
Letem světem kolem filmových hvězd

30. 7. 2015 – Při SMRKFESTU 2015 jsme zavítali na filmový festival, kam dorazily hvězdné filmové postavy a kde nemohl chybět ani režisér Francesko Sklerottini, který odstartoval naší celotáborovku. Světem filmu nás pak provázeli tulák Charlie Chaplin a Mr. Bean. Vyvrcholení našich snah objevit, co se skrývá za záhadou spojenou s Franceskem Sklerottinim, bylo spojeno s natočením skvadrových filmečků a zjištěním, jakou roli v našem příběhu mohl hrát Miloš Forman. Celotáborovku vyhrála skvadra Růžových panterů vedená Želvíkem. Pestrý program plný her, soutěží, zájmových kroužků, projekcí filmů a koupání doplnily návštěvy vzácných hostů – hvězdy NHL a hokejové reprezentace Tomáše Hertla i mistrů světa v kickboxu Petra a Honzy Kazdových. Zážitkový program na lanech i v nafouknutých plastových koulích na tábor přivezli naši kamarádi z Activities 4You. Hodně zajímavou besedu o vojenské misi v Afghánistánu si připravil náš vedoucí Clyde, který se jí jako profesionální voják zúčastnil v roce 2011. Během SMRKFESTU jsme se učili FILMOVOU, vytvořenou skupinou IndiviDuo – viz její text a nahrávka. Často zněla i naše hymna TÁBOROVÁ od stejné skupiny. Zde se můžete podívat na její text a zároveň si ji můžete poslechnout... Pohledy vybraných postav, jejichž představitelé většinou vedli skvadry, je možné kliknutím zvětšit. Fotky z průběhu SMRKFESTU najdete v naší fotogalerii. Filmečky natočené táborníky z jednotlivých skvader si může pustit na YouTube.
obrazek
Sklerottini se potkal s Chaplinem a Mr. Beanem

15. 6. 2015 - SMRKFEST 2015 vyplněný celotáborovkou Filmové přešlapy aneb Režisérova bota je už opravdu za dveřmi, a tak byl nejvyšší čas svolat tradiční víkendový sraz našich vedoucích přímo na táboře. Probrali jsme pravidla her i scénky celotáborovky a připravili nejedno překvapení. Nechybělo ani školení ohledně první pomoci a bezpečnosti nebo focení táborových vedoucích v originálních kostýmech. Jakou malou ochutnávka zveřejňujeme fotku režiséra Franceska Sklerottiniho (Vlk), na jehož příběhu je celotáborovka postavená, s průvodci světem filmu Charliem Chaplinem (Biolog) a Mr. Beanem (Kačer). Pánskou trojici doplňuje naše posila, Trnka, s klapkou.
obrazek
Slet a pálení čarodějnic v Šeberově

2. 5. 2015 - Ve spolupráci s Městskou části Praha-Šeberov uspořádal Tábor bez hranic akci Slet a pálení čarodějnic. Po zápisu čarodějnic a čarodějů následovala pestrá série soutěží (čarodějnický slalom, let na koštěti, hod polenem, tanec s koštětem ap.). Vzápětí se rozhořela malá vatra, na které si bylo možné opéct buřtíky. Vyhodnocení nejlepších masek v kategoriích dětských i dospělých předcházelo zlatému hřebu večera, kdy za účasti táborových egyptských bohů slavnostně vzplála velká vatra. Vedle "našeho" Petra Brzokoupila z INDIVIDUA hrála kapela NAFUTRO. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.
obrazek
Od Mikuláše přes Vánoce až k novému roku

22. 12. 2014 - Naši táboroví vedoucí se opět vydali na pouť po třídách mateřské školy v Šeberově a v Hrnčířích. Vlk se ujal tradiční role Mikuláše a nabádal děti, aby se trochu polepšily a vymazaly do příštího roku své hříšky, čert Ringo chtěl všechny zlobivce rovnou hodit do pytle, ale anděl Myška se mu snažila vysvětlit, že nemůže být tak hrrr. Od dětí pak společně uslyšeli pár pěkných básniček a písniček a rozdali připravené sladkosti. Dárky od Ježíška si vedoucí a praktikanti odnesli z vánočního večírku v jesenické hospůdce Na hřišti. Také všem dětským táborníkům i jejich rodičům společně posíláme přání šťastných a veselých Vánoc a hodně pohody v novém roce 2015!
obrazek
Výprava za velbloudy stála za to

2. 11. 2014 – V létě nás velbloudi navštívili na táboře, my jsme jim jejich návštěvu na podzim oplatili. S podporou městské části Praha-Šeberov jsme uspořádali výpravu za velbloudy a jejich kamarády na statek do jihočeských Záhostic. Žaneta Krátošková nás seznámila s celým stádem velbloudů a lam. Vyprávěla nám o jejich životě. Svýma rukama jsme zjistili i to, jak hustý je lamí kožich nebo jak se liší zimní velbloudí srst od té letní. Čichli jsme si, jak může páchnout lamí plivnutí, a osahali jsme si velbloudí kopyto. Zlatým hřebem byla projížďka na velbloudu a možnost si vzít lamu na procházku. Romantický a někdy i trochu dobrodružný den (zvláště, když nás z ohrady žárlivě sledoval nabušený velbloudí samec) jsme si osladili hrnčířským maxikoláčem a sendviči s marshmallow. U ohně nechyběly ani buřty. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.
obrazek
Krteček a sedm divů světa

30. 10. 2014 – Podzimní Dračí tábor v Loutí byl příběhem krtečka a jeho zvířecích přátel. Spolu s nimi jsme objevovali divy světa, které mají zvířátka své vlastní. Dávali dohromady partu zvířecích spolupracovníků na ušití krtkových kalhotek, stavěli jsme autíčka a draky, s nimž jsme pak závodili, vytvářeli jsme strašidelné dýně, vlastní strach jsem překonávali při noční hře nebo jsme hledali unesené skvadráky. Při hallowenu nechyběla ani promenáda roztodivných masek. Řádili jsem v aquacentru, v rybníku jsme chytali kapry, opékali jsme si buřtíky a navíc marshmallow do chutných sendvičů. Po napínavém souboji vyhrála celotáborovku Zajčata vedená Biologem před Athéňany s Golfíkem. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
obrazek
Za egyptskými bohy a faraony přijeli i velbloudi

31. 7. 2014 – Během SMRKFESTU 2014 jsme poznali starověký Egypt. Díky Astrixovi, Obelixovi a Anupovi jsme putovali dějinami a seznámili jsme se také s bohy. Zúčastnili jsme se velkolepého nočního pohřbu, během něhož jsme do pyramidy přenesli sarkofág s mumií. Vzápětí jsme vyluštili zprávu o záhadné smrti dvou faraonů, ukrytou ve zlatých posmrtných maskách. V dalších dnech jsme potkali různé faraony a museli jsme plnit jejich přání... Do tábora za námi přijeli dva opravdoví velbloudi!!! Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavostí, mladší oddíly se na nich i projely. Kamarádi policisté nám předvedli profesionální zásah, kamarádi lanaři zase přijeli s vysokými lanovými aktivitami. Na závěr jsme podle indicií hledali poklad. Celotáborovku tentokrát vyhrála černá skvadra pod patronací boha Sutecha vedená Vikingem. Během SMRKFESTU jsme se učili Egyptskou vytvořenou skupinou IndiviDuo. Tady máte její text a starší nahrávku. Často zněla i naše hymna Táborová od stejné skupiny. Zde se můžete podívat na její text a zároveň si ji můžete poslechnout. Pohledy našich průvodců a egyptských bohů je možné kliknutím zvětšit, rozmanité fotky i z tohoto tábora najdete v naší fotogalerii!
obrazek
Celotáborovka je připravená a kostýmy vymazlené

12. 6. 2014 – Stále rychleji se blíží okamžik, kdy ze skotského parlamentu vyrazíme do starověkého Egypta!!! Místo činu na Masarykově táboře si už před dvěma týdny vychutnali táboroví vedoucí. Na pravidelném jarním srazu reagovali na Vlkovu prezentaci detailů letošní celotáborovky, probrali i leccos jiného, pod dohledem nové zdravotnice Holly úspěšně zdolali testík první pomoci, trochu se pobavili a taky nafotili ve vymazlených kostýmech. Táborové pohledy jsou zatím tajné, ale můžeme prozradit, že Pampeliška si s nimi opravdu pohrál a výsledek tomu odpovídá. Průvodci letošní celotáborovkou budou Soptík v roli Obelixe a Junior v roli Asterixe. Docela jim to sekne! :-)
obrazek
Kdo bude faraon a kdo třeba Kleopatra?

12. 2. 2014 – Na přípravném srazu táborových vedoucích jsme probrali celý program SMRKFESTU 2014. S chutí jsme si rozdělili role egyptských bohů a historických postav, které se objeví v jednotlivých scénkách. Většina bohů bude zároveň patrony skvader snažících se o vítězství v celotáborovce. Na táboře se setkáme také s řadou faraonů i královen - včetně slavné Kleopatry a jejich ctitelů. A o tom, že letošními průvodci bude povedená dvojice Asterix a Obelix, nejspíš už všichni víte... Kdo se však ve které roli objeví, nechme tradičně zahalené rouškou tajemství. Stejně tak i to, jaký poprask způsobí zmizení faraonovy masky... Nakolik bude přípravovaná výprava skotských archeologů do Egypta úspěšná, teprve uvidíme. Ale je nám jasné, že mezi už nyní přihlášenými táborníky je docela dost opravdových osobností, které budou v celotáborovce tahouny! :-)
obrazek
Když chodí Mikuláš a Ježíšek

15. 12. 2013 - Při mikulášské nadílce putovala dvojice našich vedoucích spolu s čertem po třídách šeberovské mateřské školy. Vlk se jako správný Mikuláš vyptal dětí na jejich hříšky, aby je andělská Pája - samozřejmě za pěknou básničku nebo písničku - mohla odměnit připravenou nadílkou. O pár dní později se dárky rozdávaly taky na vánočním večírku, na kterém se sešli táboroví vedoucí. Protože oddíláci ani praktikanti v průběhu roku moc nezlobili, Ježíšek byl na ně docela hodný. :-) Od ozdobeného vánočního stromečku pak všem dětem z našich táborů odletělo přání krásných Vánoc a hodně pohody v novém roce 2014!
obrazek
Rebelové z Večerníčku hledali poklad

26. 11. 2013 – Na podzimní Dračí tábor do Loutí jsme tentokrát vyrazili s populárními postavičkami z Večerníčku. Víla Amálka sehraná Želvíkem bavila táborníky takovým způsobem, až jim tekly slzy smíchu. Co ta se třeba navyváděla, když Elvis s Vlkem zpívali písníčku Lojza a Líza! Připravené hry byly pěkně vypečené, sluníčko parádně hřálo a když jsme pouštěli draky, jako na objednávku foukal vítr. Nechyběl ani tradiční halloween, v aquacentru dokázala překvapit vodní bitva. Celotáborovku vyhráli Zombíci vedení Šmoulinkou před Sedmi statečnými s Elvisem, kteří nasbírali stejný počet bodů. Vydatnou porci přivezených fotek si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
obrazek
Míca se oženil!

19. 10. 2013 - Míca, který je místopředsedou Tábora bez hranic, si se svou vyvolenou Žanetou vychutnal svatební den! Samozřejmě nemohli chybět ani jiní vedoucí, připravující naše akce. Tak třeba Oslík měl na starosti skvělé nalíčení nevěsty, Tom s Veverkou po boku pouštěl písničky, při nichž k oltáři přišel i Míca doprovázený Soptíkem. Na hudbu z Křemílka a Vochomůrky pak do sálu téměř vtančil :-) ženichův svědek Vlk. Vzápětí dorazila Myška s Prófou, aby povzbudila kapelu svého tatínka Nanga Parbat, která to během svatebního večera dokonale rozjela... Novomanželům přejeme hodně štěstí!
obrazek
Tábor bez hranic na Primátorkách!

22. 9. 2013 - Náš název byl dobře vidět v jubilejním 100. ročníku slavných Primátorek! Hlavně díky Kéčovi a kámošům z veslařského oddílu Dukly Prahy se objevil hned na dvou lodích, které bojovaly o vítězství v hlavním závodě. Jak dokazuje fotka z oficiálních stránek, na jedné z nich nechyběl stříbrný olympionik z Atén David Jirka, který vloni předával medaile na SMRKFESTU (vlevo). Posádka reprezentantů do 23 let včetně Kéči si zase nechala vyrobit slušivé kombošky s naším názvem. Stejně byla oblečena Pája jako kormidelnice osmy ČVUT, která vyhrála závod univerzitních osmiveslic a s Kéčou a Martinem porazila i posádku Cambridge!
obrazek
obrazek
Skotský SMRKFEST 2013

30. 7. 2013 – Program byl mimořádně nabitý! Vedle všemožných her ho vyplňovaly scénky mapující zajímavou skotskou historii, rozmanité kroužky, návštěvy kouzelníků Igora Táborského a Franty Starého, skotských tanečníků z Caledonian Clubu, skupiny historického šermu Praecedo regis, ukázky výcviku zachranářských psů, závodních tanců nebo zážitkový program připravený kamarády z Activities 4You atd. Celotáborovku, v níž se utkaly skotské klany, vyhrála zelená skvadra s lady Térou jen o fous před fialovou skvadrou s lady Myškou. Kroniku SMRKFESTU, který vrcholil putováním za tajemstvím příšery z jezera Loch Ness, jsme vedli na blogu zde. Často zněla i naše hymna od skupiny IndiviDuo. Zde se můžete podívat na její text a zároveň si ji můžete poslechnout...
obrazek
Kšiltovky si nasadí vítězové

30. 6. 2013 - Táborová trička tentokrát ctí barvy skotské vlajky. A myslíme si, že se fakt povedla!:-) S grafickým návrhem si podobně jako vloni pohrála Amálka. Táborníci, kteří ještě třeba všechny vedoucí neznají, se podle jmen na hrudi snadno zorientují, kdo je kdo. Trička s upomínkou na SMRKFEST 2013 si mohly objednat všechny děti, ale parádní kšiltovky jsou připraveny jen pro vítěze celotáborovky. Která z deseti skvader si je nakonec nasadí? To nejspíš prozradí až výsledky poslední, sedmé etapy...
obrazek
Ostrá zkouška skotských kiltů

14. 5. 2013 - Parta vedoucích strávila víkend v táborovém areálu, kam v červenci vyrazíme všichni. Promýšlela, kde a jak připravené hry a scénky odehrát, zároveň probrala i pár dalších organizačních věcí, zopakovala si zásady první pomoci, odpoledne si zatancovala se skotskými tanečníky a večery si skvěle užila u ohně a písniček. Navíc se nafotila v rozmanitých kostýmech určených do scének, aby se opět mohl vyrobit tradiční pohled. Tady je malá ochutnávka - sestava povedené trojky, která bude provázet celým příběhem celotáborovky: Vlk MacDonald, Marie Anče Stuartovna a kronikář Tom! :-)
obrazek
Roztančení táboroví vedoucí

17. 4. 2013 – Táboroví vedoucí jsou už v plné přípravě na SMRKFEST. Vlk dal dohromady kompletní celotáborovku, efekty do scének nyní vymýšlejí Viking s Pampeliškou a úplně všichni si připravují kostýmy pro květnové focení na pohled. Jak je z téhle fotky patrné, začali se vedoucí připravovat i na kurzu skotských tanců. Rychlost, s jakou dokážou střídat jednotlivé taneční kreace, je až obdivuhodná. :-)
obrazek
Do Skotska v londýnském čase

24. 2. 2013 – Přípravný sraz táborových vedoucích byl tentokrát docela napínavý. Když většina probrala hafo neoficiálních novinek a ubránila s nasazením vlastních těl stůl pro chybějící třetinu, která měla na hodinkách nastavený londýnský čas, dostali jsme se k jádru pudla, totiž k přípravě SMRKFESTU 2013 :-) V úvodní scénce se objeví všichni vedoucí v rozličných rolích a diváci budou žasnout, jak některé královny dokážou být za pomoci kata kruté. Kdo co bude hrát, nechme zatím jako překvapení! :-) Docela nás přitom těší, že se na SMRKFEST přihlásily už desítky nových táborníků, kteří o něm slyšeli od svých loni spokojených kámošů. Věříme, že letos bude tábor ještě o skotskou sukni lepší! :-)
obrazek
Setkáme se s hvězdami?

15. 11. 2012 – Na podzimním Dračím táboře jsme v Loutí u Slapské přehrady opět řádili jako černé ruky :-) V různých hrách jsme se připravovali k letu do vesmíru. Co všechno musí kosmonaut zvládnout? V aquacentru jsme svištěli na tobogánu a jako lvi jsme bojovali v dravé řece. Chumelenice nám zabránila ve vypuštění vyrobených draků, a tak jsme nahromaděnou energii vložili do náhradního souboje. Kdo postaví nejlepšího sněhuláka? To byla bomba! Sněhuláci pod okny našich pokojů nám pak hlídali sny. Zato halloween, dlabání dýní a strašidelné masky k tomuhle táboru už tradičně patří. Kdo zvítězil? Američané vedení Machysem. O fous! Nakonec je to jen sport :-) Spoustu fotek i z tohoto vymazleného tábora najdete v naší fotogalerii.
obrazek
Jméno tábora za kilo bonbonů!

12. 11. 2012 – Pár našich vedoucích sjezdilo republiku křížem krážem, aby objevilo nějaký skvělý tábor pro SMRKFEST 2013. A podařilo se! Romantika, les, voda, chatičky, ve kterých se táborník musí cítit jako ve vatě, prima umývárky a záchody, upravená hřiště... Vzápětí jsme vyhlásili soutěž – měli jste vypátrat, po kterém prezidentovi je tábor pojmenován. Správná odpověď zní: T. G. Masaryk, jedná se totiž o Masarykův tábor Soběšín. Na podzimním Dračím táboře jsme vylosovali výherce: Vojta Foltýn získává kilo bonbonů!
obrazek
Africký SMRKFEST 2012

28. 7. 2012 – Hned po zahájení celotáborovky jsme potkali skvělého afrického tanečníka Vitora Mendese se skupinou tanečnic. Vedle tancování nás učili "po africku" i zpívat. Medaile při sportovním zápolení kmenů předával stříbrný medailista z olympiády v Athénách 2004, veslař David Jirka. Celkovými vítězi celotáborovky se stali Samburové vedení Pampeliškou. Jednotlivé dny africké výpravy jsme v průběhu tábora mapovali na blogu zde. Opět zněla táborová hymna, kterou pro nás vytvořila skupina IndiviDuo. Zde se můžete podívat na její text a zároveň si ji můžete poslechnout...
obrazek
Příprava na nebezpečnou výpravu

9.6.2012 – Víkendový sraz jsme věnovali doladění programu letošního SMRKFESTU. Předvedli jsme ostatním své úžasné kostýmy a zároveň nafotili táborový pohled. I proto, že při celotáborovce míříme do nebezpečné Afriky, trochu jsme si zopakovali první pomoc. Na Vikingově fotce Oslík pozorně naslouchá Bibi nad cvičnou Andulou.
obrazek
K Adamovi přibyl David!

19. 1. 2012 - Našemu oblíbenému vedoucímu Jumbovi se v podolské porodnici narodil syn! Jmenuje se David a když poprvé vykoukl na svět, měřil 50 cm a vážil 3580 g. Davídkovi přejeme hodně zdraví a jeho rodičům hodně radosti! Až někdy pojede na tábor, bude si moct hrát s Adamem, který se loni narodil dalšímu z party vedoucích Milňasovi :-).
Tábor s králem Jelimánem

12. 11. 2011 - Na Podzimní dračí tábor jsme tentokrát odjeli s madagaskarským králem Jelimánem a dalšími zvířátky! Vedle různorodých her a drakiády jsme si opět vychutnali maškarní halloween, navštívili jsme aquacentrum a opekli jsme si několik dobrůtek nad ohněm.
SMRKFEST 2011 je za námi!

obrazek
29. 7. 2011 - Počasí nám na táboře tolik nepřálo, ale stejně jsme toho stihli hodně. Ještě výsledky předtáborové soutěže – po správném vyluštění tajenky na přihlášce měli při losováni štěstí: Rosalie Heisslerová a Sofie Bujdáková (roční předplatné časopisu JUNIOR), Alex Karlík, Irena Doležalová, Kristina Podrábská a Eliška Fikáčková (CD-romy pro mladé vědátory), Karolina Doležalová a Natálie Alferyová (létající míč), Vítězslav Setnička a Daniel Alfery (zábavné fazole). Průběh turnusů si můžete připomenout na speciálním blogu: zde.
Vzpomínka na Dračí tábor

14. 11. 2010 - Tentokrát jsme na Dračí tábor odjeli s Harrym Potterem. Rozdělili jsme se do kolejí a navzájem jsme se utkávali v rozmanitých hrách. Výsledky nám prozradil moudrý klobouk. Jedno dopoledne jsme strávili v akvacentru, kde jsme se parádně vyřádili. Samozřejmě nesměly chybět ani výroba a pouštění draků (docela foukalo), výroba halloweenských dýní, karneval i diskotéka. A ta jablka, která jsme nakonec opékali nad ohněm, chutnala parádně! :-)
SMRKFEST 2010: Zpráva z Divokého západu

14. 8. 2010 - Na své cestě jsme šťastně dopluli přes oceán a brzy jsme potkali různé obyvatele Divokého západu. Letos nás začala provázet i táborová hymna, kterou pro nás vytvořila skupina IndiviDuo. Zde se můžete podívat na její text a zároveň si ji můžete poslechnout... Mezi hosty jsme přivítali moderátora Petra Ticháčka z rádia Kiss 98 se skvělou diskotékou, tanečníky ze skupiny Gejzír s výukou country tanců a partu z Activities 4you, která vedle lanových překážek přivezla i luky, trampolínu a pro nejstarší paintball.
obrazek
Andula ztratila dech

3. 5. 2010 - Na víkendovém srazu jsme dopilovali program letošního SMRKFESTU a vyzkoušeli si kostýmy westernových hrdinů, kteří zaplní tábor v Roželově. Zároveň jsme se trochu proškolili. Fotoreportér Míca zachytil, jak Myška poskytuje cvičné andule první pomoc při zástavě dýchání. Čert nikdy nespí...
obrazek
Křepčíme na country večerech

4. 4. 2010 - Vedoucí se scházejí na country večerech, aby pronikli do správné atmosféry Divokého západu. Někteří z nás se stylově pouštějí i do odvážného křepčení na parketu. Na táboře se tak budou moci stát tanečními vzory pro mladé osadníky.
Z aquacentra na maškarní halloween

8. 11. 2009 - Podzimní dračí tábor u Slapské přehrady se nám zapsal do srdíček. Děti se do táborových her s chutí pustily, a to ve společnosti pohádkové babičky, berušek, broučků a Yettiho. Tradičně jsme se pobavili při drakiádě (i když bohužel nefoukalo) nebo maškarním halloweenu, nově jsme si zařádili v pěkném aquacentru a závěrečná diskotéka byla fakt bombová :-).
SMRKFEST 2009: adieu!

2. 8. 2009 - "Francouzský" SMRKFEST plný originálních rekonstrukcí historických dějů a napínavých her se s námi rozloučil (více najdete na fotkách). Svou přítomností nás mimo jiných potěšili také Bára Basiková, Petr Martinák, Yemi AD, Fugi či parta instruktorů lanových překážek z Activities 4you. Tady jsou náhledy pohlednic z I. i z II. turnusu:
obrazek
obrazek
Táborová píseň: Francouzská

3. 7. 2009 - Tak jako v předešlých letech vytvořila skupina IndiviDuo táborovou píseň. Podívejte se na text písně Francouzská - a můžete si ji i poslechnout. I. turnus je v plném proudu! :) Děti si včera zkusily, jaké je to být žokejem v dostizích ve Versailles a také jaké mají štěstí v házení hrací kostkou ve hře Náhoda.
"Dračák" s Machem a Šebestovou

4. 11. 2008 - Tentokrát jsme se na Podzimní dračí tábor vydali s Machem, Šebestovou a vůbec s žáky proslulé 3. B!!! Na začátku nám zazpívali, pak už nás čekaly nabité školní prázdniny. Soutěžící skvadry sestavovaly menu pro paní Kadrnožkovou, zahrály si na pašeráky, zatancovaly si taneček pro paní učitelku, odhalily tajnou zprávu Pažouta a Horáčka a prozkoumaly Jonatánovy pyramidy. Všichni zažili originální večerní drakiádu a maškarní halloween s rozsvícenými dýněmi, ochutnali slané i sladké dobrůtky opékané nad ohněm a  vydali se do romantické zátoky Slapské přehrady.
SMRKFEST 2008 se líbil!

27. 7. 2008 - Až na všelijaké počasí se letošní SMRKFEST opravdu vydařil (fotky ze SMRKFESTU 2008 najdete zde). Opět mezi nás skvěle zapadl tanečník, choreograf, moderátor Yemi AD se světovým Fugim a dalšími kamarády. Natočené filmečky hodnotil a zajímavé vyprávění přidal režisér Zdeněk Troška. Působivý komponovaný pořad si pro nás připravil písničkář, dramaturg a režisér Bedřich Ludvík. Nechybělo ani šplhání po lanech a spousta dalších "ptákovin". Celotáborovku vyhrála modrá skvadra vedená Dankou. Jak je v posledních letech zvykem, IndiviDUO pro nás připravilo speciální táborovou písničku. Tentokrát to byla Strašidelná. Zde si ji můžete i poslechnout...
obrazek
Sraz mezi strašidly

10. 5. 2008 - Velký sraz vedoucích, praktikantů a přátel našeho tábora proběhl přímo na novém působišti v Míreči. Když jsme probírali, co je všechno je třeba na léto připravit, prolétlo kolem nás i pár strašidel :-).
Mates se oženil, Róza se vdala

18. 4. 2008 - Seznámili se na našem táboře. On jako vedoucí, ona jako zdravotnice, zkrátka Mates a Róza. A teď měli svatbu!!! Kamarádi, přejeme hodně štěstí na společném "puťáku" životem!
obrazek
Zábavná strašidla i hry kolem

3. 2. 2008 - Na oficiálním srazu jsme pořádně rozebrali letošní celotáborovou hru. Našich strašidel se snad nikdo nebude bát, protože se kolem nich točí i dost humoru. Ale aby se účastníci SMRKFESTU 2008 opravdu dobře bavili, každý z vedoucích a praktikantů mohl přidat "svou trošku do mlýna". Někdo příležitosti využil víc, někdo míň, každopádně nápadů jsme shromáždili tolik, že něco určitě zůstane i napříště.
obrazek
Dračí tábor ozářily dýně

29. 10. 2007 - Během podzimních prázdnin jsme vyrazili na Dračí tábor do romantické krajiny Kokořínska. Plný táborový autobus dovezl děti i vedoucí do areálu ve Mšeně, kde nás vedle etap celotáborové hry (včetně výroby a pouštění draků) čekal dobrodružný výlet "bahnem a pralesem", diskotéky a nefalšovaný halloween s rozsvícenými dýněmi.
obrazek
obrazek
SMRKFEST 2007 odletěl

30. 7. 2007 - SMRKFEST 2007, který proběhl pod křídly létajícího kola Jana Tleskače, se ztratil za obzorem. :-) Vítězství v celotáborovce si odvezla Pájina žlutá skvadra před zelenou skvadrou Maky (obě v závěrečné klíčové otázce prokázaly znalost kulturní historie) a červenou skvadrou Juniora. Velkým Vontem si děti mezi sebou zvolily Pepu Procházku, prý nikoliv ze Sedlčan :-), Velkou Vontkou Péťa Švorcová. Táborem zněla další tématická písnička IndiviDua - tentokrát Stínadelská, kterou si zde můžete také poslechnout.
obrazek
Děti se s námi pobavily

22. 4. 2007 - Naše občanské sdružení Tábor bez hranic připravilo ve spolupráci s komisí pro děti a mládež další dvě zábavná odpoledne ve Stehelčevsi. Obě byla plná her. První odpoledne se spojilo s tradičním karnevalem, děti i táboroví vedoucí překvapili velmi nápaditými maskami. Druhé odpoledne bylo postaveno především na vystoupení našich kamarádů, klaunského a kouzelnického dua Bimbo + Ljuba...
obrazek
Sraz s celotáborovkou :-)

26. 1. 2007 - Brzy po našich návštěvách divadelních představení o Rychlých šípech (jak v Uherském Hradišti, tak v Praze) jsme se sešli na tradičním lednovém srazu vedoucích a praktikantů. Vlk na něj s pomocí Soptíka sestavil z různých návrhů podrobnou verzi průběhu letošní celotáborovky, teď se dopilují pravidla jednotlivých etap. Padly i návrhy na další zpestření programu. SMRKFEST 2007 bude určitě stát zato!
Podzimní dračí tábor

20. 11. 2006 - Na třídenní víkendový tábor jsme se vydali do rekreačního střediska u Příbrami. Hned při odjezdu nás přepadl Jack Sparrow, který si nás najal pro objevení Soptíkova pokladu. Čtyři skvadry v jednotlivých etapách celotáborovky sestavily po prozkoumání terénu tajnou zprávu skřítka Zlatobrndy, bojovaly s domorodci o drahokamy, hledaly další části pokladu, vyráběly úžasné draky a na závěr si zahrály pirátskou přebíjenou. Vedle toho si táborníci užili diskoték, sportování či opékání buřtů na ohni s trochou ohňostroje...
obrazek
Kurz, základ života vedoucích :-)

5. 11. 2006 - Někteří naši další oddíloví vedoucí a noví praktikanti absolvovali odborný kurz ve firmě Erpet Group, mající akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a úspěšným zdoláním závěrečného testu získali oficiální osvědčení vedoucích dětských táborů. Ve zdejší restauraci jsme se při obědě tentokrát potkali s českým prezidentem Václavem Klausem. Koho potkáme příště? :-)
SMRKFEST skončil, SMRKFEST se blíží!

8. 10. 2006 - Podzimní táborový sraz vedoucích, praktikantů a pár dalších kamarádů ve Vanově se vydařil. Nostalgicky jsme zavzpomínali na červencový SMRKFEST 2006, bouřlivě jsme probrali různé varianty celotáborovky pro SMRKFEST 2007 a trochu jsme do údělu praktikantů zasvětili nováčky. A abych nezapomněl - oslavili jsme plnoletost Juniora, Ještěrky a "opakovanou plnoletost" Soptíka... :-)
obrazek
obrazek
Soptík v Hřebejkově filmu!

20. 8. 2006 - Soptík se nejspíš v jedné táborové scénce zalíbila Honzovi Hřebejkovi natolik, že jí nabídl roli sestřičky ve svém novém filmu Medvídek. V závěru filmu odpovídá na otázku lékaře, kterého hraje Roman Luknár. Natáčení probíhalo v pohodové atmosféře plné humoru a Soptík se ani trochu necítila jako rodící se hvězda stříbrného plátna...
obrazek
Kdo vyhrál MP3 přehrávač?

30. 7. 2006 - Kdo zvítězil v soutěži o nejhezčí trofej? Nejvíce se líbil SMRKÁČEK od Katky Minátové z Prahy. Hlavní cenu jí předali s pomocí Charlieho Chaplina (Junior) a dvojníka Obelixe (Vlk) dva skvělí režiséři – Jan Hřebejk a Zuzana Zemanová. Odměněni byli i tři další účastníci: Nikol Vacková, Daniel Karlík a Tereza Kalíková.
SMRKFEST 2006: Táborový hit a pohlednice

14. 7. 2006 - Tak jako minulý rok vytvořila skupina IndiviDuo táborovou píseň. Podívejte se na text písně Filmová - a můžete si ji i poslechnout. Na pohlednicích se objevili jednotliví vedoucí většinou v rolích proslulých filmových postav. A docela jim seklo! :-)
Sklerottini navštívil tábor!

7. 5. 2006 - Víkendový sraz přímo na táboře u Telče jsme si dali všichni vedoucí, praktikanti a taky pár našich kamarádů. S Franceskem Sklerottinim se zde objevily i některé filmové postavy. Probrali jsme jednotlivé perličky programu SMRKFEST 2006.
obrazek
Možná přijede i kouzelník

25. 3. 2006 - Zábavné dětské odpoledne, které pro děti ze Stehelčevse a okolí uspořádala komise pro děti a mládež spolu s naším občanským sdružením Tábor bez hranic, se vskutku vydařilo. Hlavním překvapením v úvodu byl majestátní vstup egyptské královny Kleopatry, obrovského Obelixe a drobného Asterixe. Právě tyto postavy, představované našimi vedoucími, se s dětmi skamarádily a pozvaly je k rozmanitým hrám, které navíc byly oceněny sladkostmi. Rozverné diskotékové melodie a neustálé vtípky rozproudily příjemnou zábavu, do níž byli časem vtaženi nejen malí a dospívající, ale i jejich rodiče. Na závěr se mezi děti snesly desítky nafouknutých balónků, z nichž některé ukrývaly další překvapení...
obrazek
obrazek
Fotbalová sobota

18. 2. 2006 - V pětici vedoucích doplněné Kulichem jsme vyrazili na Letnou, abychom viděli, jak se Sparta dala přes zimu dohromady. Celkem jo, i když by to chtělo začít vyhrávat... :-) Hlavně jsme ale měli šanci "z očí do očí" prodiskutovat věci, které jinak řešíme přes internet. Milňas zřejmě bude muset do scénky přiletět, aby vyhověl zvolené postavě, ale je to jeho rozhodnutí... :-)) Junior udělá taky vše pro věrnost originálu, stejně jako Rodrigéz, který má ale trochu obavy, že přijde o oko - no uvidíme na táboře :-). S Pedrem jsme pak vybrali jeho šlágr do úvodní scénky, určitě ho potěší i přítomnost tropických tanečnic: Páju a Špagetku doplní ještě další půvabné stvoření :-).
obrazek
Filmové postavy mají obsazení

27. 1. 2006 - Pravidelný lednový sraz, na který se sjíždíme z různých koutů republiky, měl celkem jednoduchý program. Celotáborovka je vlastně hotová, takže jsme s dolaďovali pouze detaily jedné hodně napínavé etapy. Definitivně jsme si rozdělili filmové postavy – a nyní už začneme pracovat na scénkách a na kostýmech, aby děti hned poznaly své oblíbené hrdiny, kteří zavítají na SMRKFEST 2006.
obrazek
obrazek
Sfinga putovala do zimoviště

26. 10. 2005 - Různé táborové věci jsme převáželi do zimoviště :-). Sfinga si hověla na střeše auta a bylo zážitkem sledovat lidi, okolo kterých jsme jeli. Všichni si mohli hlavy vykroutit... :-)
obrazek
Nenechávej rodiče doma!

21. 10. až 23. 10. 2005 - Od léta plánovaná akce se změnila ve zmapování nového tábořiště. Rekreační středisko Úsvit Vanov leží v lese nad rybníkem a je vidět, že nový majitel k němu přistupuje s láskou. Moc se nám tady líbí!
obrazek
obrazek
O sobotní dopoledne jsme si zahráli oblíbenou Náhodu. Netradičně běhaly nejen děti, ale vrtkavé štěstí a fyzičku si vyzkoušela i většina vedoucích a rodičů. Za pár minut se z trasy vrátila Péťa Švorcová, která jako dětský účastník porazila i praktikantku Páju a vedoucí Janču. Kluci a muži se na stupně vítězů nevešli! Sám jsem si tuhle hru na novém působišti zkusil, a kdyby nebylo mršky kostky, dopadl jsem i líp :-). Stejně mě ale potěšilo, že jsem zdolal Jumba! Odpoledne jsme si užívali podzimně zbarvené přírody i sluníčka a večer jsme prostřídali různé hry, včetně úplné novinky – Prdelačky.
obrazek
obrazek
Taky jsme přemýšleli, jaká příjemná překvapení nachystat našim kamarádům na příští rok. Víkendový sraz s dětmi a rodiči jsme korunovali výletem do blízké Telče. Prolezli jsme zámek, kde se točila i Pyšná princezna, náměstí a pak jsme se našmákli v místní pizzerii.
Táborová píseň roku 2005

5. 10. 2005 - Zde najdete text táborové písně IndiviDua Egyptská a můžete si ji zároveň poslechnout... Vzápětí si můžete vychutnat také klip vytvořený z pár poskládaných fotek, se kterým si vyhrála Bláža. Až si trochu ztlumíte zvuk:-), můžete si tenhle filmeček pustit zde.
Kouřilo se nám z hlavy

30. 9. až 2. 10. 2005 - Kdo nikdy nejezdil na tábory jako vedoucí, nejspíš si ani nedovede představit, na co všechno musí takový odpovědný nadšenec dávat bacha. Skvělou šanci si to všechno utřídit dal třídenní kurz, při němž se i nám zkušeným táborníkům (natož praktikantům...) opravdu kouřilo z hlavy. V prostorách golfového centra firmy Erpet Group, mající akreditaci samotného ministerstva, jsme s lektorem Petrem Hadravou probírali život na dětských táborech od budíčku až po večer…, další budíček. A protože kupříkladu takový Soptík hodlal leccos rozebírat po stránce zdravotnické, Jumbo po stránce právnické a – přiznávám – občas i já se pídil po různých detailech, bylo náročné všechno vstřebat. A to už vůbec nemluvím o tom, že na závěr nás čekalo docela drsné :-) prozkoušení, před nímž nás všechny ovládla mírná nervozita. Ale zvládli jsme ho!!! Hurááá!!!
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Na obědě během školení jsme úplně náhodně potkali Líbu a Romana Šmuclerovy - asi je znáte z Novy :-). Byli fajn, i se svojí Justýnkou vypadali ohromně spokojeně. Líba mě i Soptíka srdečně pozdravila a popřála hodně úspěchů. Kdoví, možná taky Justýnka někdy pojede s námi na tábor. Však manželka imitátora Petra Martináka, který za námi jezdívá na návštěvu, Renáta chce s námi svoji Emmičku poslat už brzo… PS. Mimochodem – od 13. října mají Martinákovi i malého Alexe. Gratulujeme!
Nejoblíbenější děti a vedoucí 2005

30. 7. 2005 - Kteří naši dětští archeologové byli nejoblíbenější a vyhráli v táborové anketě ostatních dětí? Mezi dívkami to byly Sany Guthová a Klára Koníčková, mezi kluky se na čele umístili Daneček Karlík a Patrik Dorazil. Z vedoucích byli v popředí ankety Míca, Píšťalka a Vlk. Všem gratulujeme!
Webmaster: Matyáš Rak | Grafický návrh: Petr Vykoukal | Texty: Zdeněk Paroulek